Metin Tekin'in sözleri şu şekilde:

Sonuç üzerinden bakarsak, Adana Demirspor’u yendi bir haftayı boş geçti Kasımpaşa ile oynadı oyun anlamında baktığımızda tamam diyemiyoruz, çok net söyleyebilirim, maçları kazandımı evet kazandı tek artısı maç kazanmak olduğu bu üç maçlık süreçte çıkan sonuç bu. 

Her maçı böyle kazanacaksan sorun yok ama gelecekteki 19 maçı değerlendirmek için bugünü böyle değerlendiriyoruz.

Bu performans ve oyuna bakınca bir öngörüde bulunuyoruz.

O yüzden oyun anlamı çok önemli. Zorluk derecesi yüksek maçlarda ne yapabilirsin diye bu maçları böyle değerlendiriyoruz.

O yüzden tamam değil…

Kasımpaşa maçı 2-1 kazanmışsınız oyunun son bölümünü rakibe vermişsiniz, böyle bitmemeli.

Kasımpaşa maçındaki tek olumlu şey maçın kazanılmasıydı.

Ali Ece'nin sözleri şu şekilde:

Bugün Beşiktaş güzel oyun filan oynayamadı, Şenol Güneş dedi ki; kendi oyunumuzu oynayarak  oyuna hakim olacağız dedi. 

Bu açıklamadan sonra dedim ki acaba Şenol Güneş’te benim gibi Hakim Ziyech’imi istiyor çünkü oyuna hakim olamıyorsan Hakim Ziyech gibi bir oyuncu alırsın.

Ghezzal yokken Beşiktaş kreatif açıdanen az yüzde elli geride maalesef.

Bu kadar çok ofansif oyuncu ile oynuyorsun Ghezzal yerine sen orada Cenk Tosun’u oynatıyorsun.

Ghezzal sağlam olsa sol tarafta Cenk’i oynatsan tamam golde cenk ilk defa solda oynadı ve etkili oynadı, sağ tarafta etkili olamıyor. Sağda oynamasının sebebide Kevin N’Koudou. 

Onbirde başladığında çok düşünerek oynamıyor, hep aynı çalımı deniyor, kafasına ne eserse onu yapıyor ve hiç onbirde başlayıp verimli olduğu maç yok.
Bu kadar çok ofansif oyuncu var ki N’Koudou forvet bir oyuncu Redmond’da forvet rolündeydi, Redmond’u Talisca gibi oynatmak istedi ama Redmond öyle bir oyuncu değil.

Josef gibi ligin en iyilerinden birisi olan iyi bir altı numaraya ihtiyacın var çünkü hücumu yaptığında bu işin geri dönüşü var. Geride çok boş yakalandı Beşiktaş ve Mert olmasaydı maçın sonucu çok farklı olurdu.