Alp Pehlivan değerlendirmelerinde şu ifadeleri kullandı;

Transferde yerlisi, yabancısı minimum ligimizden iki takımın, üç takımın talip olduğu isimleri çok görüyoruz. Bu sosyal medyada olsun, biz yorumcular arasında olsun işte tarsfer çalımı filan diyoruz ama birde işin oyuncu tarafından, oyuncunun profesyonelleri kimdir? İşte menajeri, ailesi belki de bir kariyer planlaması vardır. Şimdi Tayyip’e baktığınızda, evet çok büyük onur değil mi? Koskoca Fenerbahçe’nin Beşiktaş’ın talip olması. Adana Demirspor içinde bir onurdur, böyle bir oyuncu yetiştirdiği için.

Oyuncu bir karar verecek, evet Fenerbahçe’de talip oldu, hatta ben birçok kişi Fenerbahçe’ye geliyor diye son anda bir değişiklik oldu ama şunu söyleyeyim şimdi oyuncu açısından baktığımızda Tayyip Fenerbahçe’de forma şansı daha mı çok bulurdu? Beşiktaş’ta mı daha çok bulurdu?

Şimdi Beşiktaş’ta Necip oynuyor o pozisyonda, şahane de oynuyor, hocanın belkide şu anda en iyi oyuncularından bir tanesi. Artık böyle 40 metreye 50 metreye pas atmaya başlayan Necip var. Hocada o kadar özgüven vermişki ona, iki tane izledim bu sezon canlı maçını, hocanın Necip’e işte canlı izlediğiniz zaman daha iyi hissedebiliyorsunuz. Hocanın necip yaklaşımı, saha içinde uyarılarını görüyorsunuz, bırakın takım kaptanlığını o kadar güven veriyor ki Necip bana göre ikinci, üçüncü baharını yaşıyor. Ama Tayyip içinde Fenerbahçe’ye bakıyorsunuz Szalai var, Gustavo Henrique var, Juan Perez var, Serdar Aziz  var.  Çok şahane bir yerli alternatif olurmuydu 8+3 uygulamak için olurdu ama hangi takımda gelir direk oynar dendiği zaman Beşiktaş’ta daha direk oynar.