Beşiktaş, zirve takibinde puan farkını 9’a indirme şansını kullanamadı. Bir hocanın maçı rakibe nasıl verdiğine en güzel örnek izledik. Burak Yılmaz’ı severiz. Saygılı, onurlu, gururlu biridir. Ancak Antalya maçında yaptığı ipe sapa gelmez! Maçın ilk yarısı. Takımın en iyisi Bailly. Tecrübeli stoper iki net gol pozisyonunu önledi. Tek başına savunma yaptı. Skora aldanmadı! Devre arasında koşup Tayfur’un yakasına yapıştı. ‘Robot gibi dolaşma” diye silkeledi. İçeride kaptan Necip ile tartıştı. “Hep ileri çıkıyorsun. Arkada yalnız kalıp pozisyon yiyoruz” şeklinde dikleşti.

Buna şahit olan Burak Yılmaz, ne yaptı. Vay efendim kimse Beşiktaş formasını çekemez. Kaptanına laf diyemez gibi düşünce ile oyundan aldı. Maç sonu Burak hocanın yaptığı açıklamalar malumunuz. Yahu hocam, Nasrettin Hoca gibi bindiğin dalı kestin. Savunmanı dağıttın. Bailly’nin arkasında durman, uyuyan takımını uyandırman gerekirdi. Kötü gidişe takım içinde bir kişi isyan etti. Sonuna kadar da haklı. Bu sığ düşünce nedir Allah aşkına.

Ne bekliyordun ki...

Baily, Premier Lig tecrübesi olan biri. Ne bekliyordun ki acaba. Mert varken iyi ki Ersin’i oynattın. Kaç numara oynadığı belli olmayan Tayfur’u ne iyi edip sahaya sürdün. Rebic ve Muleka’yı iyi ki yanında oturttun. Onana’nın bu maçta da forma giymemesi süper oldu. Sistemsizlik sistem olmuş bravo. Fizik kondisyonun yerlerde olması harika. Bu tür söz ve davranışlar mı beklediniz.

Açıklamalar hiç hoş olmadı!

Antalya’da sahadan çıkması gereken biri varsa o da siz olmalıydınız hocam. Bu maç sonu açıklamalarınız... Hiç hoş olmadı. Beşiktaş’ın formasına, oyuncusuna özetle değerlerine kimse saygısızlık yapmaz. Yapamaz. Haddine değil. Ama siz bu tecrübesiz hareket ile zirve takibinde önünü kestiniz. Bailly oyunda kalsaydı, skor asla böyle olmazdı. En iyisi gelin, hem kendinize, hem de kulübe yazık etmeyin. Bırakın hocam. Futbolcular başka, hocalık bambaşka. Heyecan içinde doğru karar almada sıkıntınız var. Bunu farklı bir kulüpte baskılayıp öyle gelin. İnanın hem uçup, hem de uçurursunuz.

Orhan YILDIRIM / Fanatik