İlk olarak Ertuğrul Sağlam döneminde A takımda kendine yer bulmaya çalışan Beşiktaş ’ın emektar oyuncularından Necip Uysal, yıllar geçse de hocalar değişse de kendine takımda yer bulmaya devam ediyor.

Profesyonel yaşam tarzı ve çalışkanlığıyla siyah-beyazlı takıma gelen ve birçok teknik adamın göz bebeği olan Necip, çok büyük bir aksilik olmadığı sürece, Fransız teknik adam Valerien İsmael tarafından hep stoper bölgesinde oynatılacak.

Beşiktaş forması altında tam dört şampiyonluk gören, Mustafa Denizli, Schuster, Tayfur Havutçu, Bilic ve Şenol Güneş gibi isimler tarafından da sürekli oynatılan siyah-beyazlı futbolcunun özellikle bu sezon stoperde ortaya koyduğu performans, Valerien Ismael’i de çok memnun ediyor.

Taktiksel olarak kendisine verilen her görevi eksiksiz bir şekilde sahaya yansıtmaya çalıştığı için Fransız teknik adamın vazgeçilmezleri arasına giren Necip Uysal, Türk pasaportlu oyuncu oynatma mecburiyetine de çözüm olduğu için daha fazla şans bulacak.

Öte yandan Teknik Direktör Valerien İsmail, üç Türk mecburiyeti nedeniyle, Umut Meraş, Kenan Kahraman, Cenk Tosun, Berkay Vardar gibi isimleri sürekli hazır tutmaya çalışacak.

fanatik