Deneyimli teknik adam yönetimindeki siyah beyazlılar, 21 lig maçında 15 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet yaşadı. Şenol Güneş, 2.40'lık puan ortalamasına imza atarken, ezeli rakipleri de yakaladı. Galatasaray sezon genelinde 2.40'lık puan ortalaması ile oynuyor. İkinci sıradaki Fenerbahçe ise Jorge Jesus yönetiminde 2.25'lik puan ortalaması yakaladı. 

Şenol Güneş sonradan gelmesine rağmen hem puan ortalaması hem de yakaladığı müthiş seriyle Beşiktaş'ı yarışta tuttu. 13 maçtır kaybetmeyen siyah beyazlılar, son 5 sezonun en iyi serisine imza attı. Son olarak 2018-2019 sezonunda siyah beyazlılar, 13 maçlık kaybetmeme serisi yakalamıştı. O dönemde de takımın başında Şenol Güneş yer alıyordu. 

Normal bir sezonda Şenol Güneş'in imza attığı bu seri şampiyonluk için yeterli olacakken, bu sezon hem lige verilen aralar, hem deprem nedeniyle ligden çekilen takımları durumu Beşiktaş'ı yarışta geride bıraktı. Ancak Güneş yönetiminde kısa sürede yakalanan ivme gelecek sezon için de umutları yeşertiyor... 

Duhuliye.com