Maçların Nisan ortasında tekrar başlaması kararı alınmış olsa da durumun o tarihe kadar kontrol altına alınmasının fazla iyimser bir yaklaşım olduğu gerçeğini Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi kendi ifadeleri ile dile getirdi.

Gittikçe ligin bu şekilde tescil edilme ihtimalinin güçlenmesi her kulüp gibi Beşiktaş’ı da farklı politikalara itebilir. Artık sözleşmesi devam etsin etmesin, faydalı ya da değil önemi yok, gelirlerin kalan maçlar oynanmazsa daha da düşeceğini düşünürsek sırf yüksek maaşları yüzünden en klas oyuncularla bile vedalaşmak zorunda kalınabilir. Bu doğrultuda artık çok mütevazı kadrolardan yüksek performans almak gibi mecburiyetler birkaç sezon en önemli hedef.

Camiayı sahiplenen profesyoneller...

Avrupa Kupaları’nda ses getirmek bir yana dursun katılmak bile hazır olmayan kadrolarla zulme dönüşebiliyorken gerçekçi yaklaşım ekonomik olarak güçlenene kadar sabırlı olabilmek. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, bu camia için ne kadar sembol bir isim de olsa takımın başına geldiği dönemi ancak şanssızlık olarak tarif edilebilir. Rakiplerine karşı zayıf kadrolarla şampiyonluk kovalaması hiç kolay değil. Artık Beşiktaş için iyi kadronun tarifi değişecek. Formayı ve camiayı sahiplenen iyi profesyonellerle çalışmak, bugünün yıldızları ile çalışmaktan çok daha doğru bir tercih olabilir.