Beşiktaş, henüz başlama düdüğü çalmadan dezavantajlıydı Gençlerbirliği’ne karşı. 

Sergen Yalçın’ın yaptığı rotasyon Beşiktaş’ın zaten eksik olan kalitesini de alıp kulübeye hapsetti. Gençlerbirliği maçın başlaması ile beraber elini kolunu sallaya sallaya Beşiktaş’ın savunma zaafiyetlerini ortaya çıkardı ve bu pozisyonlardan birinde Welinton’un kaçırdığı Stancu ile golü buldu. Beşiktaş’ın oyun olarak karşılık verecek hali yoktu ama yine de Josef’in baskısından çıkan fırsatta Gökhan Töre’nin kötü vuruşuna kurban gitti.

2. yarıya Mensah hamlesi ile gelmesine rağmen oyunda ağırlığını hissettiremeyen, rakip sahada oynasa bile çok ağır hareket eden Beşiktaş pozisyon üretemedi. Gençlerbirliği ise skordan memnun hücumda seçiciydi. Montero’nun çizgiden çıkardığı pozisyon ile skoru da garantileyebilirlerdi, olmadı. Sergen hoca kulübedeki tüm hücumcuları oyuna aldı. Ancak son 10 dakikada kurulan baskı gol getirmedi ve Gençlerbirliği maçın geneline bakınca hak ettiği galibiyeti alarak evine döndü.

Gecenin sorusu
Josef de Souza nasıldı? Beşiktaş’ta savunmanın önünde oynattığınızda karşılığını alacağınız bir oyuncu olduğunu hissettirdi ama ilginç olan Beşiktaş adına Josef’ten başka bahsedilebilecek iyi bir ayrıntı olmayışı.

Maçın starı
Futbolda yaptığınız işin karşılığını almanızı sağlayan en önemli detayı takımı adına yerine getiren Stancu performans olarak olmasa da attığı gol ile maça damgasını vurmayı başardı.

Maçın olayı
Sergen hocanın maç boyunca top kendilerine geldiğinde Beşiktaş takımı çıkmaz sokağa girmiş gibi geri dönmesine rağmen Necip ve Rıdvan’dan vazgeçmemesi bana göre maçın olayıydı.

Kısa mesaj
Welinton transferinin Beşiktaş için yanlış bir hamle olduğu her maç daha fazla kesinleşiyor.