Beşiktaş’ın geç de olsa vites artıran Tyler Boyd ve Jeremain Lens’in yanı sıra form durumu dalgalansa da özellik olarak her takıma zorlanmadan gol yapabilecek Burak Yılmaz gibi forvet oyuncuları, Kartal’ın en önemli gücü. Bu 3’lünün; orta sahadan kırma, bireysel hata yapmadan maç bitiremeyen savunma oyuncularına karşı şansları oldukça fazla. Ama asıl sorun orjin de olsa kendi stoperlerinin ve kalecisinin de aynı hatalara çok müsait oluşları. 

Öyle aman aman bir performans sergilemediği için Ruiz’in yeri nasıl dolar diye düşünmeye gerek yok, Roco idare edecektir. Ancak eğer kazanmak istiyorsa Beşiktaş’ın özellikle çok adamla hücum ederken takım boyunu kısaltması, boş alanda yakalanmaması ve kolay pozisyon veren takım olmaması gerekir.

Savunmaya destek şart
Atiba Hutchinson ve Mohamed Elneny’nin yüksek tempolu oyunları ve savunmanın önündeki pozisyon bilgilerine rağmen forvet hattı tarafından özellikle işin savunma kısmında desteklenmezlerse işleri zor. Fenerbahçe her ne kadar kırılgan bir takım gibi gözükse de yıldız oyuncuları ve bu tip maçları seven bir yapısı var.

Ön plana kim çıkar?
Derbide iki taraf içinde önemli eşleşmeler var. Lens- Hasan Ali ve bence bu tip maçların oyuncusu olmaya aday Rodrigues-Caner ya da Gökhan Gönül eşleşmesi maçın kaderini belirleyebilir.

Kısa mesaj
Beşiktaş maça iyi başlar ve skoru alırsa forvet hattındaki Boyd, Lens ve Diaby gibi boş alanda etkili oyuncular için sezonun en etkili maçı da olabilir.