Camiada çok ayıp işler oluyor. Takım teknik olarak rezalet ötesi seviyelerde. Ne gücü var ne taktiği ne tekniği ne de oyuncu seçimi başarılı. Larin gibi bir sol açık NSakala gibi palyaço bir sol beki var. Yahu bu kanattan bu ikili topu elle oynasa 10 metre götüremezler. Bu sol bek diye oynatılan taraftar yalaması Instagram yıldızı adama verilen 10 kuruşun haram olduğunu bu satırlarda sayısız kere yazdım. Neymiş savunması iyiymiş. Başka kelime kullanıcam da olmuyor ‘’yerim o savunmanın içine’’. Beşiktaşlı'ya bu adamı seyretteremezsiniz arkadaşım.

Mahalle takımı mı bu?

Bir kaleci var rüyalarda geziyor. İlk yarı geç çıktı az daha kırmızı yiyordu, ikinci yarı kırıta kırıta çıktı saçma sapan topa müdehalesinin ardından tabanla vurdu adama. Vermeyen vermez ama benim için kırmızı. Ama sorun vurdu vurmadı ya da kırmızı bordo değil kalecinin sahilde yürüyüşe çıkma haliyle bu yaptığı ayıptan yüzü kırmızı değil orası kötü. Sanki kırk yıllık kaşar topçu ben ne yaptım diye afralı tafralı çıkıyor dışarı. Diğer gence ise hiç alışamadım oldum olası. Baba torpili diye şüphe duydum hep, sağolsun o da geçti kaleye saçmalık üstüne saçmalık.Önünde Ocak ayına kadar  süre var Utku efendinin de, kalacaksa 2. yada 3. kaleci olarak bu takımda, ispat etsin kendini.

 

Gelelim kenara.

Sergen Yalçın maşallah evlere şenlik. Dedik ya ne taktik var ne yaratıclık. Kadro geçen senenin altında belki ama bu kadar da kötü değil. 30 gün boşluğu vardı bu takımın. Nereden nereye getirebildi teknik ekip bu kadroyu? Yekten içimden geçeni söyleyeyim. Konya rezaleti üstüne bir de bu maçın ardından hocanın yapması gereken en ilk işi istifasını yönetime sunmaktır.

Geçen sene 3. olununca hocaya yazılan başarının ardında meğerse Burak, Caner, GG, Elneny varmış Çağdaş Atan varmış diye düşünenlerin sayısı az da değildir sanırım. Şimdi hoca çıkmış, bak Weli çıkınca ne oldu gördünüz gibi saçma, saçma olduğu kadar ekip anlayışına uymayan bir açıklama yapıyor. Kendi transferini iyi gösterip kendini kurtaracağını sanan hocaya hatırlatırım ki, diğer oyuncular, o çöpe attığın stoperler, kaleciler ile oynayacaksın haftaya. Ha yukarıda söylediğim gibi karakter gösterip istifa edecek ise, bizim gibi hür general olarak sallayabilir topçulara sonuna kadar, eskiden yorumcuyken yaptığı gibi. Ama o çıkıyor taraftar oynuyor.

Eş dost bağlantıları ile sosyal medyadan kendine destek attırıyor sanki Şampiyonlar Ligi kazanan hoca eleştiriliyor ortamı yaratılarak. Yer mi bunu camia? Valla yiyen var mı var... Neyleyelim inşallah o yiyenler haklıdır da biz söylediklerimizi yeriz sezon sonunda.

 

Ayıplar bitiyor mu? Ayıpsınız biter mi böyle yönetilir ise koskoca camia.

İki bekine fazladan 300 bin euro vermedin ezeli rakibine hediye ettin. 2.2 alıyor diye santraforunu sattın (para ile değil) 1,5 senedir oynamayan adama 1.5 milyon verdin. Antalya’ya teklif yapıyorsun adamlar kabul ediyor gidip teklifi düşürüyorsun camianın prensiplerini yerlere düşürdüğünü düşünmeden.

Dorukhan efendi ile sorunun var sonuçlandıramıyorsun. Çağır P.tesi ver Çarşambaya kadar süre oldu oldu olmadı doğru Fulya ve satış listesi. Ocak’da 300-500 getirir belki. Ama nerde? Şimdi bu ortamda karga tulumba imza attırırlar max 500 binlik topçuya 1500’e. Ama bu yönetimin benim adıma en önemli en karakter özeti Antep maçından sonra çıktı sahneye. Hani nerede o ilk Trabzon maçından sonra atarlı giderli yöneticilerimiz? Romen dönecek protokole Kartal işareti yapacak benim yöneticim yiyecek o hareketi. Yahu tamam anladık kaynak yaratamıyorsun, parasal sıkıntıyı çözemiyorsun, personelin maaşını ödeyemiyorsun, futboldan anlamıyorsun, menajerlerin kulu oluyorsun, cesaretin yok kendin getirdin diye eski yıldız futbolcu diye imzasına 25 bin kişi geldi diye hocayı gönderemiyorsun da be birader yediğin bu harekete de mi aşağı inemiyorsun? Altını çizeyim... Yapamazsınız... Kapasiteniz, kaynağınız yok üstüne yeteneğiniz yok bu kulubü yönetemezsiniz. Yapamazsınız... Cesaretiniz yok, belli ki küçükken mahalle de kavganız yok aşağı inip o şaklabana gerektiği dersi veremezsiniz.

Bu hafta sonunu taraftara sabır çektirmeyi öğreterek geçiren tüm aktörler, size de sabır, inşallah geçeceksiniz.